Õppetöö lasteasutuses toimub aastaringselt.
Õppeaasta algab 1. septembril ja lõpeb 31. augustil.
Aktiivne planeeritud ja eesmärgistatud õppetöö kestab 1. septembrist 30. maini.
Õppe- ja kasvatustöö toimub lasteaia õppekava alusel, sihipäraste, lõimitud tegevuste kaudu.
Õppeaasta õppe- ja kasvatustegevuse analüüsi ja lasteaia õppekava põhjal koostatakse igaks õppeaastaks rühma õppeaasta tegevuskava.
Rühma tegevuskava koostamisel selgitatakse õppeaasta alguseks välja rühmas olevate laste vanuselised, individuaalsed ja arengulised iseärasused. Samuti arvestatakse tegevuskava koostamisel lasteaia õppekava, lasteasutuse õppe- ja kasvatustegevuse aasta eesmärke ning lapsevanemate soove.
Õppetöö planeeritakse kuu/ nädal aega ette ja toimub vastavalt rühmade tegevuste plaanile. Seal tuuakse välja eesmärgid, temaatika, õppesisu ja -tegevused.
Rühma õppe- ja kasvatustegevuse kavandamine on paindlik arvestades laste ettepanekute ja soovidega ning võimaldab õpetajal teha vajadusel muudatusi. Õppetegevustele püstitatud eesmärgid lähtuvad lapsest.
Rühma õppeplaan ehk kuu/ nädalaplaan asub e- päevikus (Stuudium), mis on nähtav lapsevanemale.
Rühma õppe- ja kasvatustegevus tugineb rühma päevakavale, mis määrab vastavalt laste eale päevarütmi, kus vahelduvad igapäevatoimingud, laste mäng, vabategevused ja õpetajate kavandatud õppe- ja kasvatustegevused.
Suvekuudel (01. juuni – 31. august) toimub õppe- ja kasvatustegevuse valdkondade sisu kinnistamine, kus rõhuasetus on mängulisel tegevusel õues.
Augusti teisest poolest on tegevuste aluseks laste kohanemist ja nende tundmaõppimist toetavad mängud, laste arengu jälgimine ning prioriteediks on koostöö lapsevanemaga.